Miroslav Evačić
Miroslav Evačić je multiinstrumentalist, tonski snimatelj i glazbeni producent, a prije svega vizionar čije glazbene ideje probijaju barijere konvencionalnog.
Nakon velikog uspjeha Tamare Obrovac koja je bila nominirana za BBC RADIO 3 AWARDS FOR MUSIC 2004. god. Hrvatska dobiva još jednog glazbenika u pohodu na svjetske nagrade i nominacije.
Miroslav Evačić je multiinstrumentalist, tonski snimatelj i glazbeni producent, a prije svega vizionar čije glazbene ideje probijaju barijere konvencionalnog.
Nakon 10-ak godina djelovanja kao jedan od osnivača i ključnih figura etno-rock sastava Ščukin Berek, 2001. god. započinje svoj glazbeni odmak u avangardnom pravcu. Kao rezultat toga, 2003. god. izdaje svoj prvi samostalni album Čardaš Blues koji postaje sinonim za specifični glazbeni izričaj koji donosi. Kako i sam naslov govori, blues je konstanta koju oplemenjuje melodijama, ritmovima, i zvukovima svog podneblja na originalni način. 2004. god. izdaje drugi album Esencijalno koji zadire u samu srž njegove osobne glazbene i životne filozofije.
fROOTS magazin u svom broju za ožujak 2005. uvrstio je album Čardaš Blues na playlistu TOP 10 albuma koje preporučuju preslušati, a pjesma Az a Szep s istog albuma uvrštena je na fROOTS 25 compilation CD koji dolazi uz godišnji dvobroj tog magazina. Skladbe sa oba albuma vrte se na radijskom programu BBC-a.
Albumi:
- 3,00 €(22,60 kn)
- 3,00 €(22,60 kn)